Bayrakdar “Bizim çıkış mottomuz ahlaklı belediyecilik”

Yeniden Refah Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Faruk Bayrakdar, “Bizim çıkış mottomuz ahlaklı belediyecilik. Olmazsa olmazımız ehliyetli liyakat” dedi.

Volkan Yılmaz
Volkan Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Yeniden Refah Partisi (YRP) Bolu Belediye Başkanı Adayı Faruk Bayrakdar, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Yeniden Refah Partisi olarak koltuk için değil gerçekten halka hizmet etmek için yola çıktıklarını vurgusunu yapan Bayrakdar “Faruk Bayrakdar’ı vatandaşlar her zaman çok tanımıyordu ama Yeniden Refah Partisi olarak bizleri çok iyi biliyorlar. Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan’ı sürekli takip ediyorlar. Bizler de anlatıyoruz, biz siyasete nezaket ve zarafet getirmek için geldik. Bizim çıkış amaçlarımızdan bir tanesi de bu. Gerçekten halka hizmet için yola çıktık. Koltuk makamı değil, hizmet makamı olduğunu vatandaşlara söylemeye başladık. Vatandaşlarımızdan çok güzel tepkiler almaya başladık ve inşallah değişim olacak siz göreve geleceksiniz diyorlar” dedi.

“TARIM ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YAPACAĞIZ”

İlk olarak Tarım Organize Sanayi bölgesi yapacaklarını vurgulayan ve projelerinden kısa kısa bahseden Bayrakdar,  “Ortalama 60 adet projemiz var. Ama biz dedik ki en kısa zamanda halkımızın için en önemlilerini öne çekerek bunları açıkladık. Ar-Ge ekibimiz bu konuda 32 projemizi hazırladı. Bize göre çok güzel ve halkımızdan da çok güzel geri dönüşler aldık. En başta Tarım Organize Sanayi projemiz var. Bolumuz sadece tarım, turizm ve sanayi şehri değil. biz üçünü de canlandıracağız. O yüzden bunun göstergesi olarak da Tarım Organize sanayi bölgesi yapacağız. Üreticilerimiz satış konusunda direk fabrikaya ulaşacak.

TEKNOLOJİ BİNAMIZI YAPACAĞIZ

Gençlik Meclisini aktif hale getireceğiz. Üç katlı teknoloji binamız olacak. Bir katında e-ticaret birimi olacak. E-ticaret yapan gençlerimiz, vatandaşlarımız gerekli bütün desteği alacaklar. Bir katı da kodlama merkezi olacak. En önemlisi e-spor katı  olacak. Burada en hızlı bilgisayarlarla burayı donatarak gençlerimizi buraya davet edeceğiz. Amatör olanlar eğitim alıp profesyonelleşebilecekler, profesyonel olanlar da takım kurarak turnuvalara katılabilecek.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİM PİSTİ YAPACAĞIZ

İleri sürüş eğitim pistimizi yapacağız. Burada şoförlüğünde ustalaşmak isteyen gençlerimiz gelerek hocalarımızdan ileri sürüş eğitimi yapacak. Artık gençlerimize söylüyoruz, ralli yapmak isteyen ralli yapsın, drift atmak isteyenler de drift atsınlar. Ceza yok güvenli bir ortam. Gençlerimize heyecanınızı burada aktifleştirin diyoruz. Gençlerimize projelerimizi anlattığımızda çok güzel geri dönüşler alıyoruz.

REFAH KADIN KOOPERATİFİ KURACAĞIZ

Kadınlarımız özelinde de genç refah kadın kooperatifi kuracağız. Çocuklarını vatana, millete faydalı bir evlat olarak yetiştirmeye uğraşırken bir yandan da evinin ekonomisine katkı sağlamaya çalışan kadınlarımızın el emeklerine değer katacağız. Cefakar kadınlarımızın el emeği, gayrete aşık belediyemizin göz nurudur. Kadınlarımızın patikten oyaya, tarhanadan mantıya el emeği üretimlerini teşvik edecek projeleri hayata geçireceğiz. Kuracağımız ‘Kadın Refah Kooperatifi’ ile ev kadınlarının el emeği ürünlerini markalaştıracak, sırtlarındaki yükü hafifleteceğiz.

MAHALLE EVLERİ YAPACAĞIZ

Türk aile yapısının devamı için hayati önem taşıyan mahalle kültürünü yeniden inşa etme gayretiyle yolu çıkıyoruz. Belediyemizin ilk icraatlarından biri, ‘Mahalle Evi’ kurmak olacak. Her mahallede bulunacak bu evlerde kadınlarımız özel toplantılarını yapabilecek, çoluk çocuğunu da gönül rahatlığıyla yanında buraya götürebilecek. Kadın, erkek, çoluk, çocuk bütün hemşehrilerimiz, yöneticilerimizle mukaddes aile kurumumuzun maruz kaldığı saldırılara, yaşadığı sorunlara yönelik sohbetleri de planlayabilecek. Yöneticilerimiz, mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda konunun uzmanlarını hemşehrilerimizle buluşturacak. Mahallelerimiz yeniden kaynaşacak, milletimizin birlik beraberlik hisleri güçlenecek. Bu evlerdeki yöneticilerimiz ve uzmanlarımız mahalledeki her türlü ihtiyacı yakından takip ederek, belediye yönetimiyle hızlı paylaşacak, sorunlar kısa sürede çözülecek. Yerel yönetim, ‘Mahalle Evi’nden başlayacak.

ÇOCUK KASABASI PROJESİNİ BAŞLATACAĞIZ

Belediyemizde, şehirdeki çocukların sosyal ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Bolu Çocuk Kasabası Projesi’ni başlatacağız. Bu projede, çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir kasaba inşa edilecek ve burada çeşitli oyun ve eğitim alanları bulunacak. Aileler, çocuklarının enerjilerini atmaları ve akranlarıyla iletişim kurmaları için buraya bırakabilecekler. Aynı zamanda, çocukları için güveli bir ortamda eğlenme ve öğrenme imkanı sağlanacak ve sosyal becerilerinin gelişmesine katkıda bulunulacaktır. Çocuk Kasabası Projesi, şehirdeki çocuklara sağlıklı ve eğlenceli bir ortam sunarak onların sosyal ve fiziksel gelişimlerine destek olmayı hedeflemektedir.  

OTOBÜS OTOPARKI YAPACAĞIZ

Turizm projemiz var. Bir buçuk ay öncesinde ilimize hafta sonu 45 bin turist gelmiş, Abant’a, Yedigöllere, Gölcük’e gitmiş ama malesef Bolu’ya girememiş. Neden girememiş, otobüsleri park edecekleri alanları yok. Bizler eski itfaiye alanını otobüs otoparkına çevireceğiz. Gelen bütün turistleri ilk önce Bolu’da ağırlayacağız. Ondan sonra da rehber eşliğinde istedikleri yere uğurlayacağız. Gezip gelen turistlerimizi akşam bir kez daha ilimize sokacağız. Bu da doğal olarak Bolu çarşı merkezinin aktif hale gelmesini ve esnafımızın yüzünün gülmesini sağlayacaktır. Kervan yolda düzülür diyoruz çünkü evet Bolumuz bu turiste hazır değil. Ama esnafımız gelen turistler geldiğinde her daim hazırdır. Gelen turiste göre kendisinie geliştirecektir. Doğal olarak da esnafımızın yüzü gülecek Bolumuzu da tanıtmış olacağız.

YAĞMUS HASADI PROJEMİZ VAR

Yağmur hasadı projemiz var. Yağmur suyunu dahi değerlendireceğiz.  Belediyemiz, parklar gibi yeşil alanları sulanması, sokakların temizliği, araç yıkama gibi su kullanımının yoğun olduğu alanlarda yağmur suyunu verimli şekilde kullanacak. Şehrimizin binalarında bu uygulamanın kullanılması teşvik edecek, yağmur suyu kullanan binaları ödüllendireceğiz. Yağmur suyu hasadını uygulayan binalara hizmetlerimizde yüzde 25 indirim yapacağız” ifadelerini kullandı.

“STADYUM BELEDİYE BAŞKANININ VEREBİLECEĞİ BİR SÖZ DEĞİL”

Stadyum ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bayrakdar “Bizim stadyum projemiz yok. Bu sadece belediye başkanının verebileceği bir söz değil. Biz 60 projemizi neden 32’ye düşürdük. Biz söz verip yapabileceğimiz projelerimiz açıkladık. Stadyumda bakanlıkların da içinde olduğu bir şekilde yapılabilir. Ama Boluspor camiası bütün taraftarları şunu iyi bilsinler, Ankara’ya gidip gelerek tüm müdahaleleri yapacağız. Belediye olarak devlet stadyum yapılmasını istediği takdirde altyapısını üstyapısı noktasında bütün desteği vereceğiz, sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ama neden söz veremiyoruz,  dediğim gibi belediye başkanı olarak bizim yapabileceğimiz bir iş değil. Bolusporumuz, birinci ligdeydi ve dört büyüklerin korkulu rüyasıydı. Bizler aynı o günleri yaşamak istiyoruz. Stadyumumuzun eksikliği sebeplerden birisidir o yüzden belediye olarak elimizden geleni yapacağız. Ama proje olarak sunmadık” şeklinde konuştu.

“OLMAZSA OLMAZIMIZ EHLİYETLİ LİYAKAT”

Belediyecilik anlayışında olmazsa olmazlarının ehliyetli liyakat olduğunu vurgulayan Bayrakdar “Bizim çıkış mottomuz ahlaklı belediyecilik. Olmazsa olmazımız ehliyetli liyakat. Biz belediyeye geldiğimiz zaman, başk partilerden olanlar işten çıkarılma korkusu içerisinde oluyorlar. Bizde kesinlikle böyle birşey olmayacak. Bizim için önemli olan işin başında olan ehliyetli liyakat. İnanınışının bile bizim için bir önemi yok. İşini hakkıyla yapmayan biri olursa partimizden bile olsa ona söyleyeceğiz ki ya işini hakkıyla yap ya da müsade et hakkıyla yapan birisi gelecek diyeceğiz. Adam kayırma olmayacak. İhaleler şeffaf olacak. İsraf olmayacak” dedi.

“ADAYLARIMIZI, BİZİM PARTİMİZİ, PROJELERİMİZİ İYİ ARAŞTIRSINLAR”

Son olarak Bolu seçmenine seslenen Bayrakdar sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Sonuçta bu tatlı bir rekabettir. Diğer adaylarla karşılaştığımız zaman da her zaman nezaket usulü olduğu için hepimiz derdimizi anlatalım, neler yapacağımızı anlatalım diyorum. Bolu seçmenine şunu söylemek istiyorum, adaylarımızı, bizim partimizi, projelerimizi iyi araştırsınlar, incelesinler.  Yapıp yapamayacağımızı araştırsınlar. Ondan sonra ortak bir karar versinler. Karar verdikten sonra da önce dua etsinler sonra da oy kullansınlar.”

04 Mar 2024 - 11:41 - Siyaset

Mahreç  Volkan Yılmaz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bolu Hakimiyet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bolu Hakimiyet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bolu Hakimiyet Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bolu Hakimiyet Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.