Bolu Ülkü Ocakları yeni başkanı Sedat Tok oldu

Bolu Ülkü Ocaklarında 3,5 yıldır görev yapan Cihan Özkalem Bolu Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini, Sedat Tok’a devretti.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ülkü Ocakları İl başkanlığında düzenlenen törene; Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Sekreteri İlhan Durak, MHP Bolu  İl Başkanı  Ayhan Çelikkol,  MHP teşkilat yöneticileri, Ocak başkanları ve yönetimleri katıldı.   Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın takdiri; MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin oluruyla Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığına Sedat Tok atandı.

“BAYRAĞI LEKELEMEDEN, KİRLETMEDEN YERE DÜŞÜRMEDEN BU GÖREVİ LAYIKIYLA İCRA ETTİ”

Görev teslim töreninde konuşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Sekreteri İlhan Durak; Özkalem’in geride kalan süreçte görevini layıkıyla icra ettiğini belirterek “Görevimizin kaderinde devir teslim var. Bizim tek gayemiz amacımız Milliyetçi Ülkücü Hareketin bir neferi olarak hayatımızın her safhasında Milliyetçi Ülkücü Hareketi temsil edeceğiz ve hassasiyet göstereceğiz. 3 yılı aşkın süredir Cihan başkanımız Bolu Ülkü Ocakları il başkanlığı görevini ifa etti. Cennet mekan başbuğumuzun dediği gibi bayrağı lekelemeden, kirletmeden yere düşürmeden bu görevi layıkıyla icra etti. Görevi Sedat başkanımı devralacak. O da Cihan başkandan almış olduğu bu kutsal karargâhı hakkıyla savunup mücadele edip Milliyetçi Ülkücü Hareketin Bolu’da bir temsilcisi olarak görev yapmaya devam edecektir” dedi.

“ÜLKÜ OCAKLARI TÜRK GENÇLİĞİNİ YETİŞTİREN BİR KURUM”

Ülkü Ocakları’nın Türk gençliğini yetiştiren bir kurum olduğunu belirten Durak “Ülkü Ocakları Türk gençliğini yetiştiren bir kurum. Ülkü ocaklarına gelen gencimiz helali haramı, Cenabı Allah’ın emir ve yasaklarını bilen, devletine ve milletine bağlı, vatanına milletine faydalı gençler yetiştiren mukaddesatı ve kutsaliyeti olan bir kurum. Teknolojisi gelişebilir, sanayisi gelişebilir, askeri anlamda kendisini çok geliştirebilir ve ne kadar geliştirirse geliştirsin; bir millet gençliğini yetiştiremez ise bu gençliğine bir ideoloji kavratamazsa bir gün olup bu topraklardan gideceklerdir.  Bulunduğumuz coğrafyanın etrafında da bunu görebiliyoruz” dedi.

“GENÇLERİMİZE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEŞTEDİR”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfına yani gençlere büyük görevler düştüğüne işaret eden Durak; “Bugün görev teslimi görevden alma değildir. Parmakla sayılacak hassasiyetlere sahip sayıda insanlarız. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmadan aynı iman ve inançla Milliyetçi Hareket Partisi il başkanlığımız ve tüm teşkilatlarımızla mücadele etmeliyiz. Milliyetçi Ülkücü Hareket 50 yılı aşkın süredir birçok badire atlatmış büyük bir teşkilat. Başbuğumuzun sayın genel başkanımız bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’ye bırakmış olduğu emaneti bilge liderimizde layıkıyla en iyi noktalara taşımış Türkiye’yi birçok tehlikeden kurtarmış, bugün ve yarınlarda lider ülke vizyonuna ulaştıracak temelleri atmıştır. Bu temellerde en çok misyon Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfına düşmektedir yani gençlerimize.” şeklinde konuştu.

KURAN-I KERİM VE TÜRK BAYRAĞINI ÖPEREK GÖREVİ DEVRALDI

Yapılan konuşmanın ardından, TÜRK Bayrağına sarılı Kuran-ı Kerim’i öpen eski başkan Cihan Özkalem önce Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Sekreteri İlhan Durak’a ardından Atanan yeni başkan Sedat Tok’a uzattı. İlhan Durak ve Sedat Tok’ da Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağını öperek görevi devraldı.

“KUTSAL BİR EMANETTİR”

Görevi Özkalem’den devralan Tok yaptığı açıklamada; “Büyük Türk Milletinin geleceği, Türk Gençliğinin en büyük gençlik teşkilatı olan, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bizlere bıraktığı kutsal bir emanettir. Ülkü Ocakları, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadesi ile; “Yürekleri vatan, bakışları bayrak, duruşları mızrak, sevdaları berrak, dava ve ülkü erleri”nin yetiştiği kutsal bir ocaktır. Mevkiimiz değişse de, mevzimiz değişmez!” düsturuyla her kademesinde görev aldığımız Ülkü Ocaklarımızda şahsımıza tevdi edilen her türlü görevi layıkıyla yerine getirme azminde olduk. Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın takdir ve tensipleri ile Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı olarak görevlendirildim. Öncelikle bizleri bu göreve layık gören Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’a şükranlarımı sunuyorum. Teşkilatımızla birlikte, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ve Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın emrinde, Türk Gençliğinin ve Büyük Türk Milletinin hizmetinde olacağız. Desteklerini esirgemeyen, Ülkü Ocakları Genel Sekreterimiz Sayın İlhan Durak’a, MHP Bolu Milletvekilimiz Sayın İsmail Akgül’e, MHP Bolu İl Başkanımız Sayın Ayhan Çelikkol ve tüm il ve ilçe teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah’tan görevimizi hakkıyla ve layıkıyla yapmayı diliyor, bugüne kadar bu görevi yapan ve istikamet üzere yaşayan tüm Ocak Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Ahirete irtihal eden başta Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Ülkü Şehitlerimizi, Başkanlarımız ve dava büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜM KADEMELERDE GÖREV YAPTIM”

Görevi teslim eden Cihan Özkalem’de yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Değerli ülküdaşlarım, dava arkadaşlarım ve Kıymetli Bolu’lu hemşerilerim, Yaklaşık 3,5 senedir yapmış olduğum Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı görevimi Sayın Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım’ın takdirleriyle devretmiş bulunmaktayım. 12-13 yaşlarımdan itibaren Bolu Ocakta çaycılıktan, temizlikçiliğe, ortaöğretim birim başkanlığından, her türlü göreve, ayrıca bilfiil 5 yıl boyunca da Sayın Vekilimiz İsmail Akgül’ün Ocak Başkan vekilliği görevini yürüttüm. Allah nasip etti 3 yılı aşkın süre Bolu Ocak Başkanlığı yapma şerefini şahsıma kısmet ettim. Küçük yaşlarımda itibaren Bolunun sokaklarında rüştümü ispatladım. Her mevkiinin geçici, her yolun bir sonunun olduğu şu fani dünyada, Ülkü Ocaklı yıllarımı ömrümün tek şerefi olarak yaşamanın heyecanı ve hazzı içerisindeyim. Ocağımız ve partimiz için gözümü budaktan esirgemedim. Görev sürecinde elimden geldiğince teşkilata faydalı olmak için ve koltuktan güç alan değil koltuğa güç vermek için çalıştım. Türk gençliği ve Bolu halkı adına faydalı işler yapmaya il yöneticilerim ve ilçe ocak başkanlarımla çalıştık. Ülkü Ocaklarının onurunu şahsiyetimin üzerinde tuttum. Bu süreçte Her daim yanımda olan Başta Değerli Eşim ve aileme, Kıymetli il yöneticilerime, İlçe Ocak Başkanlarıma, Üniversite, ortaöğretim teşkilatlarıma, asenalarımıza, desteklerini bizden esirgemeyen değerli İş adamlarımız ve esnaflarımıza, Milliyetçi Ülkücü camiada yer alanlara, abilerime, kardeşlerime, arkadaşlarıma, dostlarıma çok teşekkür ederim her biri haklarını helal etsinler, Ben herkese hakkımı helal ettim. Allah hepsinden razı olsun. Hayatım boyunca eğilmeden, yolumuzdan şaşmadan, Milliyetçi Ülkücü Hareketin, Bilge Lideri Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi ve Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım Beyefendinin emirinde yer alacağım. Varolsun Ülkü Ocakları.”

22 Nis 2024 - 12:33 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bolu Hakimiyet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bolu Hakimiyet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bolu Hakimiyet Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bolu Hakimiyet Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.