-

TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI

Komşu ilimiz Düzce’de Teknopark içerisinde faaliyetlerini sürdüren Tein Teknoloji, bünyesine yeni hizmetleri katmaya devam ediyor. Yeni atılımlara yönelen Tein Ailesi, Tein Akademi ve Tein Business Lounge açılışını gerçekleştirdi. Ülkemizde yazılım..

TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI
TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI
+18
Büyütmek için resme tıklayın

Komşu ilimiz Düzce’de Teknopark içerisinde faaliyetlerini sürdüren Tein Teknoloji, bünyesine yeni hizmetleri katmaya devam ediyor. Yeni atılımlara yönelen Tein Ailesi, Tein Akademi ve Tein Business Lounge açılışını gerçekleştirdi.

Ülkemizde yazılım anlamında birçok kurum ve şirketlerle temas halinde olan Tein Teknoloji, Düzce Teknopark’ta yatırımcılar için yeni girişimlerde bulundu. Tein Teknoloji bünyesinde oluşturulan Tein Akademi ve Tein Business Lounge, düzenlenen programla açıldı. Programa Düzce Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, Tein Teknoloji CEO’su İbrahim Aydın, Tein Ailesi ile davetliler katıldılar. Tein Medya Uzmanı Zeliha Nur Metin’in sunumuyla başlayan programda ilk olarak İnsan Kaynakları Direktörü Zehra Keskin, Tein Teknolojinin hizmetlerine dair bir konuşma yaptı.
KESKİN: “TEİN YAZILIM PERSONELİNİ EĞİTİMLERLE SÜREKLİ DESTEKLEMEKTEDİR”
Keskin konuşmasında, “Tein Yazılım şirketi İngiltere, Almanya ve Hollanda başta olmak üzere birçok ülkeye bilgi teknolojileri alanında hizmet vermektedir. Başarılı projelere imza atan Tein Yazılım Şirketi, personelini yeni teknoloji, yazılım ve eğitimleriyle sürekli desteklemektedir. Tein Teknoloji yapay zekadan metaverse bankacılığa, sanal gerçeklikten siber güvenliğe kadar pek çok alanda uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Tein Grup Şirketleri mobil ödeme sistemleri, e-ticaret, ulaştırma ve telekominikasyon, enerji sektörlerine ve sanal gerçeklik projelerine yatırım yapmaya devam etmektedir” dedi.
PARLAK: “ŞİRKETİN ASIL SAHİBİ ÇALIŞANLAR”
Keskin’in ardından kürsüye Finans Direktörü Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Parlak çıktı. Finans direktörü Parlak konuşmasında, şirketin yatırım politikasına dair bilgiler verdi. Parlak, “Tein Grup olarak şirketin asıl sahibinin çalışanlar olduğuna inanmaktayız. Bu yüzden 2024 yılında borsaya açıldığımızda şirketimizin asıl sahibi ve bizlerle uzun yol yürüyen personellerimize hisse vermeyi ve birlikte büyümeyi hedeflemekteyiz” diye konuştu.
SAKUÇ: “YATIRIMCILARIMIZI BİR ARAYA GETİRİP AĞIRLIYORUZ”
Parlak’ın ardından konuşan Proje Direktörü Esen Şakuç ise, “Tein Grup Şirketinin birçok başarılı projesinde proje direktörü olarak görev almaktayım. Bizler proje üretirken toplumda katma değer yaratacağına inandığımız projeler hazırlıyoruz. Projelerde başarılı olmamızın tek sebebi de bu. İşimizi aşk ve sevgiyle yaptığımız için daha güzel sonuçlar alıyoruz. Tein Business Lounge’ta değerli yatırımcılarımızı bir araya getirip ağırlıyoruz. Ve ülkemize büyük ölçekte yatırımlar getirmeyi amaçlıyoruz. Bu yatırımlarla da uluslararası ürünler çıkartarak ülkemize hizmet etmeyi hedefliyoruz.
YİĞİT: “PROJELER GELİŞTİRMEYİ İSTİYORUZ”
Şakuç’tan sonra kürsüye İnsan Kaynakları Direktörü Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Yiğit çıktı. İK Direktörü Yiğit yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sizler de takdir edersiniz ki şu anda yurt dışına fazla beyin göçümüz mevcut. Biz de Tein Akademiyi kurarak aslında burada personellerimize uluslararası ve yurtdışı imkanları sağlayarak onlarla projeler geliştirmeyi istiyoruz. Buradan Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne ve Düzce Teknopark Yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum.”
SOLMAZGÜL: “HUKUKİ KONULARDA DESTEK VERMEKTEYİZ”
Yiğit’in ardından konuşmasını yapmak üzere Hukuk Müşaviri Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Bekir Solmazgül kürsüye geldi. Solmazgül konuşmasında, “Bizler insan temelli çalışmanın bir değeri olarak gerek kendi personellerimize gerekse hem özel işleriyle ilgili hem de şirketimizle ilgili hukuki konularla alakalı uyuşmazlıklarında teknik destek vermekteyiz” dedi.
AYDIN: “DÜZCE ÖZELLİKLE SEÇTİĞİM BİR YER OLDU”
Programda son olarak Tein Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın söz aldı. İbrahim Aydın yaptığı konuşmada şirkete dair önemli bilgiler verdi. Aydın, “Düzce özellikle seçtiğim bir yer oldu. Buraya ilk geldiğimde ciddi problemlerle karşılaştım. En büyük problemlerden bir tanesi; üniversitede yaklaşık 200 öğrenci ile mülakat yaptım. Yaptığım mülakatlar sonucunda arkadaşlarda bir hayal problemi gördüm. Arkadaşlarımız genelde Düzce’de bir fındığımız var, onun dışında çok da fazla faaliyete gerek yok; ya da ‘Zaten Düzce’den bir şey olmaz, burada iş imkanları sıfır, İstanbul Ankara’ya gitmemiz lazım’ bakış açısını maalesef bütün arkadaşların gözünden, bakışlarından, vizyonlarından gördüm. Bu beni çok üzdü. Biz geleceğimizi gelecek nesillere bırakacağız. Vatanımızı, milletimizi onlara emanet edeceğiz. Fakat onların şu an düşündükleri şey, ‘Türkiye’de bir yönetici olacağıma yurtdışında bir çalışan olacağım’ mantığıydı. Bu inanın beni çok derinden üzdü” ifadelerini kullandı.
“KENDİ ÜLKEMİZDE BİR FARK YARATMAK İSTİYORUZ”
Yaklaşık 20 yıllık bir yazılımcı olduğunu belirten Aydın konuşmasında ayrıca, “Çok ciddi bir göç gördüm ülkemizden yurtdışına. Yurtdışına giden arkadaşlarımdan baktığım kadarıyla, çok da iyi konumlarda değillerdi. Orada çok zor şartlar altında çalışan arkadaşlarımız da vardı. ‘Neler yapabiliriz?’ bakış açısıyla geldim ben Düzce’ye. Burada bir personelle başladık ve hummalı bir çalışma ile uzun süre mücadele ettik. Şu anda 70 kişilik bir kadroyla bankalara, bakanlıklara, yurtdışına hizmet vermeye devam ediyoruz. Bunları gururla söylüyorum. Bugün 70 kişiyiz, yarın 7 bin kişi olacağız. Bunun için mücadele veriyoruz. Bunun için gerekse projeler, gece gündüz çalışmalar, gerekse farklı geliştireceğimiz teknolojilerle hem uluslararası arenada hem de kendi ülkemizde bir fark yaratmak istiyoruz” dedi.
“GEREK DÜZCE’YE GEREK ÜLKEMİZE YATIRIM SAĞLAYACAĞIMIZ BİR PLATFORM”
Tein Business Lounge hakkında da bilgi veren Aydın, “Düzce biraz kafeler şehri haline gelmiş. Her yerde fazlasıyla kafe var. Bunun asıl sebebi de insanların belirli bir saatten sonra yapacak bir şeylerinin olmaması. Bu aynı şekilde yatırımcıların da bir problemi. Onlar da belirli kafelerde takılmak zorunda kalıyorlar. Bizler yatırımcılarımızın mevcut sorunlarından, aslında onları uzaklaştıracak, akşam 6’dan sonra aktif olacak ve yatırımcıları analiz edebileceğimiz; onların insan kaynaklarında mı problemi var, satışta mı problemi var ya da mevcut gelirlerini mi artırmak istiyor; onları analiz ederek 7-8 seans sonucunda onlara dijital çözüm sunmak istiyoruz. Bunları da kendi sektörleriyle ilgili bilgileri toplayarak onlarla paylaşmak için sunduğumuz bir platform aslında Business Lounge. Her ne kadar bir kafe gibi görünse de günün sonunda yatırımcılarımızı ağırladığımız, yurtdışından buraya misafirlerimizi getirdiğimiz ve buradaki misafirlerimizin de gerek Düzce’ye gerekse ülkemize yatırım yapmasını sağlayacağımız bir platformdur bizim için” diye konuştu.
Aydın’ın konuşması sonrası protokol üyeleri ve katılımcılar Tein Business Lounge ve Tein Akademi’nin açılışını kurdele keserek gerçekleştirdi. Katılımcılar daha sonra Tein Business Lounge ve Tein Akademiyi gezerek bilgiler aldı.

***TEİN BUSİNESS LOUNGE iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik özel Olarak Tasarlanmış bir mekandır. İş dünyasının hızla değişen ve gelişen ihtiyaçlarına cevap vermek için teknoloji ve konforu bir araya getirir. Bu özel lounge, yatırımcılar, girişimciler, yazılımcılar, iş liderleri ve diğer profesyoneller için yaratıcı bir çalışma ortamıdır. Lounge’da bulunan özel kahve barı, size enerji vermek ve kreatif düşüncelerinizi tetiklemek için çeşitli teknolojik kahve seçenekleri sunar.
Codepresso, ByteLatte veya Hackaccino gibi yazılımcılara özel kahve isimleriyle, hem damak tadınıza hitap ederken hem de teknoloji tutkunuzu besleyebilirsiniz. Tein Business Lounge, işbirliği ve ağ oluşturma için de mükemmel bir ortamdır. Lounge’da bulunan özel kahve barı, size enerji vermek ve kreatif düşüncelerinizi tetiklemek için çeşitli teknolojik kahve seçenekleri sunar. Codepresso, ByteLatte veya Hackaccino gibi yazılımcılara özel kahve isimleriyle, hem damak tadınıza hitap ederken hem de teknoloji tutkunuzu besleyebilirsiniz.
***TEİN AKADEMİ
Neden Tein akademi?
Tein Akademi neden kuruldu?
Tein Akademi neyi hedefliyor?
Tein akademi, akademiye bakış açısı olarak eğitime ticari olarak değil eğitim olarak bakmaktadır. Tein akademi öncelikle karakterinize uygun alanları belirleyerek öğrencileri o alanlarda yetiştirmeyi hedeflemektedir. Spesifik alanlarda uzman eğitmenleri Düzce’de yaşayan öğrencilerle buluşturarak Düzce’yi Teknoloji kenti haline getirmeyi hedeflemekte.
***EĞİTİMLER
* Siber güvenlik
* Uygulama geliştirme
* Ağ ve Bilgi güvenliği
* Proje yönetimi
* Analiz
* Test
* İnsan kaynakları yönetimi
Eğitimlerimize belli bir oranda katılım gösteren ve sınav/projeleri başarıyla tamamlayan öğrencilerimize hem Tein Akademi Başarı Sertifikası hem de yurtiçi ve yurtdışında geçerli E-Devlet onaylı sertifikalar veriyoruz.
TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI

TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI TEİN AKADEMİ VE TEİN BUSİNESS LOUNGE AÇILDI

12 Eyl 2023 - 13:36 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bolu Hakimiyet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bolu Hakimiyet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bolu Hakimiyet Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bolu Hakimiyet Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.